“Devletle İki Proje Yürütüyorum” Demişti: Aziz Yıldırım’ın Türkiye’ye Özel Yaptığı Çalışma Ortaya Çıktı

20 yıl boyunca Fenerbahçe Spor Kulübü’nde başkanlık koltuğunda oturan Aziz Yıldırım, 6 yılın ardından yeniden adaylığını açıkladı.

Yıldırım, bugün yapılan basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunurken, 30-31 Mayıs seçimlerinde mevcut başkan Ali Koç’un karşısında neden aday olacağına dair bilgiler verdi. 20 yıllık başkanlık sürecinde devletle hiçbir iş yapmadığını belirten Yıldırım, “Şu anda da imza aşamasında iki işimiz var. Onu da benden duyun” ifadelerini kullandı.

SAHİL GÜVENLİK İÇİN KARAKOL GEMİSİ ÜRETECEK

Yıldırım’ın hangi alanda devletle iş yürüttüğü taraftarlar tarafından merak konusu olurken, Yıldırım’ın Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptığı Dearsan Shipyard’ın Sahil Güvenlik Komutanlığı ile 2 gemi anlaşmasında son aşamaya geldiği öğrenildi.

Yıldırım, geçtiğimiz aylarda şirketinin yaptığı anlaşmalar ile Nijerya Deniz Kuvvetleri, Dubai ve Kazakistan için çok sayıda tersane, karakol botu, korvet ve çıkartma gemisi üretmişti.

Türkiye’de savunma sanayiinin önemli şirketleri arasında yer alan Dearsan Shipyard’ın ilerleyen günlerde Sahil Güvenlik Komutanlığı için iki farklı siparişe başlayacağı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir