Binance, 3 Yeni Duyuru Yaptı: Megadrop’taki İkinci Altcoin Seçimini Açıkladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, yeni token çıkarma platformu Megadrop kapsamında 2. altcoin projesini duyurdu. Lista (LISTA) isimli likit staking ve merkeziyetsiz stablecoin protokolü, 23 Mayıs tarihinde platformda yer alan 2. proje olarak seçildi. Bu sırada borsa, coin-marjlı vadeli işlem likidite sağlayıcı programında değişimler gerçekleştirdi. Ayrıca USDT için kilitli ürünler lansmanını duyurdu. İşte detaylar…

Binance, Megadrop kapsamında Lista’yı seçti

Dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance, yeni token başlatma platformu Megadrop’un ikinci projesi olarak likit staking ve merkezi olmayan stablecoin protokolü Lista’yı (LISTA) duyurdu. Bu haber, Binance Simple Earn ve Binance Web3 Cüzdan ile entegre olarak airdrop deneyiminde devrim yaratmayı amaçlayan Megadrop’un yakın zamanda piyasaya sürülmesinin ardından geldi. Lista, toplam 1 milyar LISTA token arzıyla öncelikle Binance’te listelenecek. Binance, LISTA’nın herhangi bir ön satışını olmayacağını açıkça söyledi. Borsa, resmi listeleme tarihini ayrı bir duyuruda açıklayacak.

 Özellikle, 1 milyarlık arzın %10’u (100 milyon token) Megadrop programı aracılığıyla ödül olarak tahsis edilecek. Kullanıcılar Megadrop’a BNB (Binance Coin) stake ederek veya Binance Web3 Cüzdanlarında belirlenen Web3 görevlerini tamamlayarak katılabilirler. Bu benzersiz yaklaşım, kullanıcıların gelecek vaat eden Web3 projelerine, borsada resmi olarak başlatılmadan önce erken erişim kazanmalarına olanak tanır.

Likidite sağlayıcı programında değişimler

Borsa, başka bir duyuruda ayrıca Binance Coin Teminatlı Vadeli İşlemler Likidite Sağlayıcı Programında yapılacak değişiklikler de ayrıntılarıyla anlattı. 17 Haziran 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere “Alıntı Sıralaması” inceleme kriterleri kalifikasyon sürecinden kaldırılacaktır. Ek olarak, 3. Kademe Likidite Sağlayıcıları için Coin-M Vadeli İşlemlerine ilişkin Yapımcı Ücretleri 25 Haziran 2024’e kadar -%0,012’ye ayarlanacak.

Coin Teminatlı Vadeli İşlemler Likidite Sağlayıcı Programı artık haftalık Coin-M Vadeli İşlemler Yapıcı Hacim yüzdesine dayalı basitleştirilmiş bir yeterlilik yapısı altında çalışacak. Kullanıcılar, belirli hacim eşiklerini karşılayarak farklı katmanlara (değişen ücret indirimleriyle) hak kazanabilir. Vadeli işlem hacmi 100 milyon ABD Doları eşdeğerini veya 30 gün boyunca spot işlem hacmi 20 milyon ABD Doları eşdeğerini aşan kişiler programa başvurabilir. Tier 3 yapıcı ücreti indirimleriyle üç haftalık ödemesiz dönem alabilirler.

Kilitli USDT ürünleri başlatı

Son olarak Binance Simple Earn, mevduatlarınız için sabit bir oran sağlayan Kilitli Ürünlerde USDT‘yi başlattı. Yüzde 8,23’lük APR’ın keyfini çıkarmak için bugünden itibaren Basit Kazanç Kilitli Ürünlerde USDT aboneliklerini tamamlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir